Med de här betena finska fiskare fått flest fångsterna med. Dessa beten är garanterat bra val för gäddfiske, som våra kunder gett topprecensioner och som de rekommenderar för sina vänner. Försäkra dig nu om att dessa beten finns i din fiskeväska om du fiskar gädda!
Snabba leveranser. Framme så snabbt som på 3 vardagar!
Vi garanterar en snabb leverans till det avhämtningsställe som passar dig bäst.
Produkter som finns i nätbutikens lager levereras från Finland och kan vara framme så snabbt som på 3 vardagar. Om det vid punkten Tillgång står 'i lager', lönar det sig att vara snabb. Med snabb beställning får du snabb leverans.
Lätt 14 d bytes- och returrätt Med 100 % belåtenhetsgaranti!
Vårt löfte är 100 % belåtenhetsgaranti. Därför har du efter att du tagit emot leveransen 14 dagars fullständig bytes- och returrätt.
Returneringen går lätt med returblanketten. Fyll i ditt kontonummer på returblanketten och skicka tillbaka paketet. Du får tillbaka pengarna på ditt konto så fort vår kundservice har behandlat returneringen.
Om du vill returnera eller byta en produkt, kontakta nätbutikens kundservice (kundservice@happyangler.se), så skickar vi dig ett returadresskort per e-post.
Happy Angler tar också ansvar för reparationer och service
Om produkten du beställt har något fel eller behöver service, reparation eller andra nödvändiga åtgärder utan användarens förskyllan, tar Happy Angler ansvar också för detta.
Läs noggrannare instruktioner och information här.
Försäkra dig nu om att du inte missar de här förmånerna en dag till!
Happy Angler Club erbjuder dig många förmåner, rabatter och funktioner som du inte får annars. Det är enkelt och kostar inget att bli medlem och det förpliktar dig inte till något.
Du sparar i leveranskostnader - på leveranser över 2500 kr är leveranskostnaderna 0 kr.
Beställandet går snabbare och enklare när du är registrerad medlem i Happy Angler Club. Skriv in leveransadressen och dina andra uppgifter bara en gång.
Rabatter och klubbförmåner i nätbutiken
Du får tillgång till en beställningsuppföljning i realtid och egna produktminneslistor.
Du kan skriva recensioner på produkter och låta alla läsa dina sakkunniga kommentarer på webbsidorna.
Att bli medlem är gratis och tar bara 30 sekunder. Du får tillgång till förmånerna direkt. Alla ovannämnda förmåner endast för klubbmedlemmar! Bli medlem i klubben här - och du går inte längre miste om förmånerna.
Beställningen levereras till mottagaren efter telefonavisering. Ifall mottagaren inte nås, levereras paketet till det närmaste PostNord servicestället varifrån det skall hämtas:
• Goda öppettider och goda lägen
• Leveranstid ca 2-7 vardagar
• Du kan följa din beställning på "Mina sidor" (om du är medlem i Happy Angler Club)
• Du får en leveranskod när beställningen skickas från lagret
• Du aviseras per SMS per brev om att paketet kan hämtas
• Beställningens förvaringstid i avhämtningsstället är 14 dygn
Daiwa Minispin teleskopspö is rated
4.5 out of
5 by
4.
Rated 4 out of
5 by
cgoran from
Bra men felklassadeRejäla välbyggda och billiga glasfiberspön som troligen gör sitt jobb under lång tid. Tyvärr är den angivna klassningen med kastvikt från 5g totalt fel. Mera rätt skulle vara från 10-15g och uppåt. Lite synd, det fattas vettiga teleskopspön på marknaden för fiske med t ex 5g Meppsspinnare.
Date published: 2017-04-26
Rated 5 out of
5 by
Olle from
Smidigt spöEfter att ha brutit av ett antla spön på väg,till och från fiskevatten testade jag dessa spön, både 6och 7fots varianterna.
Har kapslade haspelrullar påbåda (abu506 och abu premier 704)
Fungerar fantastiskt bra och har krokat nåde gädda och abborre på dem.
Största fördelen ör att de är smidiga att få med och att det är riktigt bra känsla i dem
Date published: 2015-09-13
Rated 4 out of
5 by
BigPete from
Daiwa Minispin teleskopspö 7' & 8'Köpte två stycken, ett 7' och ett 8' att ha med i husbilen. I förhållande till priset och hur praktiska dom är finns absolut inget att klaga över.
Fyller sin funktion alldeles ypperligt. Självklart inte samma känsla som ett 2-delat fem gånger så dyrt spö.
Det kortare som var tänkt till frugan är det som jag använt mest till en 2000 rulle.
Date published: 2013-09-23
Rated 5 out of
5 by
Ookami from
Praktiskt prisvärt resespöEtt 8 fots telskopspö med 6 sektioner, som hopfällt är ca 60 cm långt. För det myket låga inköpspriset känns spöet mycket gediget och välbyggt. Jag har endast testat med haspelrulle, men av spööglorna att döma är det anpassat för multirullar. Oavsett vilket fungerar det utmärkt för haspel. Känslan verkar bra, åtminstone om man skall döma av kontakten med föremål på botten under hemspinningen. Ännu inte fått tillfälle att kroka någon fisk på det här spöet, men har det nu liggande i bilen, så det finns redo om tillfälle skulle yppa sig.
Vi använder cookies för att du ska kunna surfa på våra webbplatser och använda alla funktioner. Genom att använda sidan godkänner användningen av cookies.
KlarMera information
https://www.happyangler.se/sv/fiskespon/haspelspon/daiwa-minispin-teleskopspo/p/467503/467503Daiwa Minispin teleskopspöhttps://www.happyangler.se/i/hkg/5055161846153_1/daiwa-minispin-teleskopspo.jpg?$json250$&img404=fb_se169.00SEKInStock/Fiskespön/HaspelspönDaiwas teleskopiska standardspö. En utmärkt resekamrat som ryms i ryggsäcken.Daiwa4675034.5169.00